Zarys tematu

Wielki Post to niezwykły czas, który prowadzi nas do najwspanialszej nocy, Wielkiej Nocy. Tej niezwykłości będziemy starali się przyjrzeć, tak jak mądrości, która w niej jest zawarta. Spróbujemy dostrzec w tym opisie pewne wskazówki, jak przeżyć święty czas czterdziestu dni.

Bóg w Księdze Wyjścia mówi do ludu wybranego, czyli naszych przodków, a zatem i do nas:

„Dzień ten będzie dla was dniem pamiętnym i obchodzić go będziecie jako święto dla uczczenia Pana. Po wszystkie pokolenia – na zawsze w tym dniu będziecie obchodzić święto. Gdy się was zapytają dzieci: cóż to za święty zwyczaj? – tak im odpowiecie: To jest ofiara Paschy na cześć Pana, który w Egipcie ominął domy Izraelitów. Poraził Egipcjan, a domy nasze ocalił”.

Niech te słowa Pisma będą zaproszeniem i nastroją nas na te dni, byśmy otwarli się na Boga, który jest wierny człowiekowi i troszczy się o niego.

Adresaci

Wszyscy, którzy chcą wspólnie modlić się Liturgią godzin, wspólnie adorować Najświętszy Sakrament i rozważać Pismo Święte, aby w ten sposób przygotować się do świąt Paschalnych

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

Br. Wojciech Wójtowicz OSB – benedyktyn, kantor, pasjonat chorału i prefekt gości. Ukończył teologię w Kolegium Ojców Dominikanów w Krakowie. W tynieckim klasztorze od 2004 roku.

——————————————————————————————————————————

 

Terminy:

  • 21–24.03.2019
  • 1–4.04.2019

Rozpoczęcie: godz. 19.00  Zakończenie: godz. 13.30

Koszt udziału

od 325 zł w zależności od rodzaju pokoju

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

informacje:

tel. (12) 688 5 450

Zapisz się:

rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00

 

KLIKNIJ ABY PRZECZYTAĆ OPINIE O TYCH REKOLEKCJACH NA NASZYM BLOGU