Zarys tematu:

Warsztaty 5-dniowe stanowią połączenie tematyczne trzech warsztatów weekendowych. 

Rozpoczynają się od roli ziół w ogrodzie ekologicznym, zasad projektowania i prowadzenia ogrodu przydomowego, naturalnych środków ochrony roślin sporządzanych w warunkach domowych lub gotowych zarejestrowanych do ekologicznego systemu gospodarowania.

Kolejne tematy to rola ziół w żywności i żywieniu człowieka, aktualne zalecenia żywieniowe, a także  gatunki wspomagające trawienie i odporność organizmu, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki wybranych chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość, cukrzyca czy długotrwały stres.

Wykłady z zakresu kosmetyków i kosmeceutyków dotyczyć będą korzystnego i niekorzystnego działania surowców zielarskich, przypraw i używek kofeinowych a także miodu do sporządzania preparatów do pielęgnacji skóry w warunkach domowych. Na warsztatach uczestnicy przygotują ziołowe masła, pasty, humusy oraz mydła, aromatyczne kulki do kąpieli i toniki.

 

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

Elzbieta_Pisulewska [800x600]prof. zw. dr hab. inż. Elżbieta Pisulewska – pracuje w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia i wykłada na II stopniu Kosmetologii, a także na Studiach Podyplomowych „Uprawa i wykorzystanie roślin zielarskich i alternatywnych” na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym oraz na kursie „Żywienie człowieka i dietetyka” na Wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Prowadzi badania nad roślinami zielarskimi, które dotyczą zarówno plantacji produkcyjnych gatunków przyprawowych i leczniczych, jak i sposobu wykorzystania surowców w żywieniu człowieka, dietetyce i kosmetologii. Jest autorem lub współautorem ponad 200 pozycji wydanych drukiem. Przebywała na stażach naukowych w Anglii, Irlandii i Holandii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności.

——————————————————————————————————————————————

Termin:

  • 19–23.08.2019 

Pozostałe terminy:

Rozpoczęcie: godz. 16.00  Zakończenie: godz. 13.30

Koszt udziału:

500 zł + opłata za pobyt

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

informacje:

tel. (12) 688 5 450

Zapisz się:

rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00