Zarys tematu:

Warsztaty są próbą przekazania treści teologicznych i duchowych językiem sztuki: obrazu, słowa i gestu. Daje to możliwość innego spojrzenia zarówno na sprawy wiary, jak i na siebie. Ważnym aspektem zajęć jest interakcja – jako wymiana wrażeń i doświadczeń, ale też w ramach własnych działań artystycznych (na poziomie dostępnym dla każdego). Wszystko ostatecznie prowadzi do doświadczenia medytacji i modlitwy.

 

WARSZTATY PISARSKIE: „Od pisania do medytacji”

Pisanie to droga w głąb. Zapisując, więcej się widzi, odczuwa, doświadcza. Żyje się wolniej, bardziej świadomie, lepiej. To prosta droga do medytacji, do tego, żeby odczytać siebie. Każdy jest rękopisem, każdy ma za zadanie odczytać siebie. A pisanie to właśnie odczytywanie – siebie i życia.

Adresaci:

Osoby zainteresowane własnym rozwojem, nowymi doświadczeniami, chcące pogłębić kontakt ze sobą, z drugim człowiekiem i z Bogiem przez otwarcie się na twórcze działania.

Prowadzący:

Magdalena Rybak

– ukończyła Laboratorium Reportażu Instytutu Dziennikarstwa UW. Na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Sens” i „Papermint”. Wydała dwie książki: Rozbiórka – wiersze, rozmowy i portrety 26 poetów oraz Olśnienia – chwile, które odmieniają. Rozmawia, pisze, prowadzi kursy pisania i parzy herbatę.

 

——————————————————————————————————————————————

Terminy:

  • 30.01 – 2.02. 2014

Rozpoczęcie: 17:00 Zakończenie: 14:00

 

Koszt udziału:

220 zł + opłata za pobyt (warsztaty malarskie i pisarskie)

250 zł + opłata za pobyt (warsztaty teatralne)

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (0-12) 688 5 450, recepcja@jg.benedyktyni.com