Zarys tematu

W większości firm systematycznie podnosi się wymagania dotyczące wyników czy realizacji planów. Dziesiątki analiz, raportów, tabelek odrywają menadżerów od ich priorytetowej pracy – zarządzania zespołem. Często praca z zespołem ogranicza się do wydawania poleceń, rozliczania z wykonanych działań, karania i straszenia. Menadżerowie pod presją oczekiwań zaczynają traktować podwładnych jak roboty do realizacji planów. Podwładni zaś zaczynają traktować menadżerów jak zbrojne ramię organizacji, którego zadaniem jest jedynie poddawanie podwładnych represjom. Docelowo spada motywacja całego zespołu, a rola menadżera ogranicza się do zarządzania wyłącznie przez cyfry (liczą się tylko tabelki, cyfry, raporty, wynik).

Czy zatem w aspekcie rosnących wyzwań można nadal utrzymać silny, odpowiedzialny, prężny i zarazem kreatywny zespół? Czy przy rosnących oczekiwaniach można oddać odpowiedzialność i zwiększyć poziom wolności pracownikom, a zarazem zyskać jeszcze lepsze efekty? Jak zarządzać zespołem, żeby zwiększać efektywność i przy okazji nie zatracić ludzkich relacji? Jak korzystać z bogactwa wiedzy i doświadczeń pracowników w perspektywie rosnących planów? Na te pytania odpowiemy podczas tego i kolejnych warsztatów.

Warsztat stwarza unikatową okazję połączenia treningu umiejętności menadżerskich z możliwością odpoczynku i relaksacji w murach klasztoru.

Adresaci

Warsztat skierowany jest do menadżerów każdego szczebla oraz właścicieli małych i średnich firm, zarówno wierzących, jak i ateistów, którzy, na przykład:

 • mają poczucie, że zarządzanie wyłącznie poprzez cyfry (dehumanizacja zarządzania) zmniejsza motywację i zaangażowanie pracowników;

 • nie chcą utracić pozytywnych relacji z podwładnymi;

 • mają poczucie, że egzekwowanie wykonania zadań jest coraz trudniejsze;

 • chcą doskonalić umiejętność delegowania zadań i egzekwowania ich realizacji;

 • poszukują pomysłów, jak zwiększyć efektywność pracy podwładnych z uwzględnieniem etycznego podejścia do zarządzania;

 • chcą nauczyć się, jak stworzyć zespół, który bierze odpowiedzialność za podejmowane działania;

 • czują, że wykonują coraz więcej zadań należących do obowiązków podwładnych;

 • chcą zrozumieć i nauczyć się, jak dostosowywać zadania do poziomu kompetencji, motywacji i typu osobowości podwładnego;

 • chcą zainspirować swoje działania menadżerskie Regułą św. Benedykta, która od 1500 lat stanowi podstawę zarządzania bardzo wielu klasztorów na świecie;

 • chcą skorzystać z możliwości odpoczynku w murach klasztoru.

W ramach warsztatu – na życzenie uczestników – mogą być również poruszone problemy menadżerów, którzy zostali wybrani z obecnie zarządzanego przez siebie zespołu.

 

Prowadzący:

————————————————————————————————–

SONY DSCJacek Olszewski – certyfikowany trener i coach biznesowy, mediator, interwent kryzysowy, magister biologii (UMK Toruń). Od 10 lat specjalizuje się w rozwiązywaniu konfliktów, zaawansowanych negocjacjach biznesowych, rozwoju umiejętności menadżerskich, mediacjach rodzinnych i biznesowych oraz coachingu. Członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej (SWPS w Warszawie). Pracował na stanowiskach kierowniczych w firmach polskich i międzynarodowych. Prowadził zajęcia dla firm z różnych branż oraz SWPS we Wrocławiu i WWSE w Warszawie. 

————————————————————————————————-

Termin:

 • 28–30.09.2015

Rozpoczęcie: godz. 8.30  Zakończenie: godz. 13.00

Całkowity koszt udziału:

1800,00 zł 

Cena zawiera: udział w warsztatach, 2 noclegi w pokoju Komfort ze śniadaniem, wyżywienie (2 obiady, 2 kolacje), przerwy kawowe, zwiedzanie opactwa z przewodnikiem, koncert organowy

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00