Zarys tematu

Warsztaty tygodniowe są połączeniem części I, II i III. Rozpoczynają się od roli ziół w ogrodzie ekologicznym, zasad projektowania i prowadzenia ogrodu przydomowego oraz naturalnych środków ochrony roślin. Kolejne tematy to rola ziół w żywności i żywieniu człowieka, aktualne zalecenia żywieniowe, a także  gatunki wspomagające trawienie i odporność organizmu. Wykłady dotyczące używek dotyczyć będą korzystnego i niekorzystnego działania używek kofeinowych (kawa, herbata, kakaowiec, yerba mate, guarana), tradycyjnych i współczesnych nalewek prozdrowotnych, a także wykorzystania miodu. Na warsztatach uczestnicy przygotują ziołowe masła, pasty, dipy, soki owocowo-warzywne a także ozdoby.

Adresaci

Warsztaty przeznaczone są dla osób zainteresowanych ekologiczną uprawą ogrodów przydomowych, sposobami przetworzenia pozyskanych surowców, miejscem ziół w zaleceniach żywieniowych oraz utrzymaniem prawidłowej masy ciała.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

Elzbieta_Pisulewska [800x600]prof. zw. dr hab. inż. Elżbieta Pisulewska – pracuje w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia i wykłada na II stopniu Kosmetologii, a także na Studiach Podyplomowych „Uprawa i wykorzystanie roślin zielarskich i alternatywnych” na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym oraz na kursie „Żywienie człowieka i dietetyka” na Wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Prowadzi badania nad roślinami zielarskimi, które dotyczą zarówno plantacji produkcyjnych gatunków przyprawowych i leczniczych, jak i sposobu wykorzystania surowców w żywieniu człowieka, dietetyce i kosmetologii. Jest autorem lub współautorem ponad 200 pozycji wydanych drukiem. Przebywała na stażach naukowych w Anglii, Irlandii i Holandii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności.

——————————————————————————————————————————————

Termin:

Pozostałe terminy:

Rozpoczęcie: godz. 15.00  Zakończenie: godz. 13.30

Koszt udziału

500 zł + opłata za pobyt

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

informacje:

tel. (12) 688 5 450

Zapisz się:

rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00

 

KLIKNIJ ABY PRZECZYTAĆ OPINIE O TYCH WARSZTATACH NA NASZYM BLOGU