Zarys tematu:

Warsztaty chorałowe z elementami psalmodii i hymnodii monastycznej

Od początku warsztatów nasza uwaga będzie skupiona wokół liturgii godzin, która nada także rys zajęciom praktycznym i  teoretycznym. Poznamy hymny, antyfony i responsoria w ich historii, budowie i liturgicznym zastosowaniu z zaakcentowaniem teorii 8 tonów chorałowych.

Warsztaty zakończą się wspólnym udziałem, wraz ze scholą benedyktynów, w niedzielnej Eucharystii. Dlatego w miarę możliwości przygotujemy niektóre części zmienne i stałe na 18 niedzielę zwykłą. Dostępne jest nagranie ze Mszy św. w 18 niedzielę zwykłą.

Adresaci:

Poszukujemy osób, które we właściwym rozumieniu słowa „amator” – kochają chorał, lub są nim zwyczajnie zauroczone. Zapraszamy szczególnie członków schól i chórów, kleryków, siostry i braci zakonnych.

Na „Warsztaty chorałowe dla słuchaczy” zapraszamy szczególnie tych, którzy czują się lepiej będąc odbiorcami a nie wykonawcami muzycznymi.

 

Prowadzący:

————————————————————————————————————————————

SONY DSC

Karol Cetwiński OSB– urodził się w Grodzisku Maz. w 1991 r. Do opactwa benedyktynów w Tyńcu wstąpił 4 stycznia 2012 r. Studiuje teologię w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym oo. Dominikanów. Zainteresowania chorałowe pogłębia przez Podyplomowe Studia z Monodii Liturgicznej na UPJPII w Krakowie (od 2017)  oraz podczas kursów metody Solesmes w Łodzi (od 2015) i semiologii w Valle de los Caídos w HIszpanii (2016, 2017). W klasztorze pełni obowiązki magistra chóru, prefekta gości i ogrodnika.

————————————————————————————————————————————

Termin

Pozostałe terminy:

Weekendowe rozpoczęcie: godz. 17.00 (nieszpory), zakończenie: godz. 12.15

Tygodniowe rozpoczęcie: godz. 17.00 (nieszpory), zakończenie: godz. 12.15

Koszt udziału:

130,00 zł + opłata za pobyt (weekendowe)

230 zł + opłata za pobyt (tygodniowe)

 STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

informacje:

tel. (12) 688 5 450

Zapisz się:

rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00