Z okazji Roku Księgi przygotowaliśmy specjalne warsztaty dla osób zainteresowanych pięknem średniowiecznych rękopisów i sztuką kaligrafii i iluminacji, ale nie mających czasu lub cierpliwości 😉 na udział w warsztatach weekendowych lub tygodniowych. Krótko mówiąc jest to propozycja dla osób, które chcą spróbować, a nie od razu się naczyć. 

Temat spotkania:

Miniatura z Bestiariusza 

Bestiariusze należały do popularnych książek średniowiecza. Były to zazwyczaj bogato ilustrowane kompilacje opisów zwierząt, płazów, ptaków i owadów opatrzonych komentarzem dydaktyczno-religijnym. Opis zwierzęcia, jego wyglądu i typowych zachowań, często niewiele mający wspólnego z rzeczywistością, był pretekstem do wyłożenia zasad wiary i etyki chrześcijańskiej.

Na warsztatach wykonamy niewielką minaturę z przedstawieniem pawia z Bestiariusza z Biblioteki Bodleian.

Prowadzący: Barbara Bodziony 

Termin: 20 stycznia, godz. 15.00

Warsztaty trwają 3 godziny

Koszt: 50 zł brutto 

Zgłoszenia: mailowo na adres kultura@benedyktyni.com

Udzielenie zgody na przetwarzanie danych jest dobrowolne, z tym, że odmowa udzielenia zgody uniemożliwia wzięcie udziału w działaniach Fundacji. Podane dane osobowe będą przetwarzane tylko w celu i przez czas niezbędny dla zapewnienia udziału w działaniach Fundacji. O tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej polityki prywatności.  

Zapraszamy 

Zajęcia mogą zostać odwołane, jeśli nie zbierze się wystarczająca ilość osób.