Zarys tematu:

Negatywna ocena, krytyka, wpuszczanie w poczucie winy, szantaż czy wywieranie presji na partnera mogą być początkiem narastających konfliktów, a nawet kryzysów małżeńskich. Jedną z umiejętności, która umożliwia konstruktywny dialog nawet w trudnych sytuacjach jest umiejętność wyrażanie swoich uczuć, postaw, opinii, pragnień zgodnie ze sobą. Ważne jest, żeby przy okazji uszanować prawa innych i pozwolić im również być sobą. Celem warsztatu jest doskonalenie tej umiejętności w oparciu o asertywną komunikację.

Adresaci:

warsztat skierowany jest do małżeństw (nie jest wymagane, ale wskazane uczestnictwo obu małżonków), które chcą doskonalić swoje umiejętności prowadzenia dialogu, pracy nad swoimi ograniczeniami w obszarze asertywności i poznać techniki asertywne w komunikacji.

UWAGA! Nie ma wymogu wcześniejszego zaliczenia pierwszej części warsztatów! Początek warsztatów będzie nawiązaniem do pierwszej części. Osoby, które uczestniczyły w pierwszej części, będą mogły przypomnieć sobie i jeszcze raz przetrenować główne narzędzia komunikacji niezbędne również w asertywności.

 

Warsztat nie jest terapią grupową, lecz formą praktycznego treningu umiejętności prowadzenia dialogu w sytuacjach konfliktowych.

Prowadzący:

————————————————————————————————–

SONY DSCJacek Olszewski – certyfikowany trener i coach biznesowy, mediator, interwent kryzysowy, magister biologii (UMK Toruń). Od 10 lat specjalizuje się w rozwiązywaniu konfliktów, zaawansowanych negocjacjach biznesowych, rozwoju umiejętności menadżerskich, mediacjach rodzinnych i biznesowych oraz coachingu. Członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej (SWPS w Warszawie). Pracował na stanowiskach kierowniczych w firmach polskich i międzynarodowych. Prowadził zajęcia dla firm z różnych branż oraz SWPS we Wrocławiu i WWSE w Warszawie.

————————————————————————————————-

leonO. Leon Knabit OSB – urodził się w Bielsku Podlaskim w 1929 r. Od roku 1953 kapłan diecezji siedleckiej. W 1958 roku wstąpił do opactwa benedyktynów w Tyńcu. W latach 1983–1993 przebywał w klasztorze benedyktynów w Lubiniu k. Kościana. Pełnił liczne obowiązki w klasztorze oraz w duszpasterstwie parafialnym i diecezjalnym. Asystent kościelny Stowarzyszenia Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”. Od 1993 r. występuje w programach telewizyjnych i radiowych. Autor około 35 książek i wielu artykułów. Prowadzi liczne rekolekcje, także dla Polaków za granicą.

————————————————————————————————-

Terminy:

  • 15 – 18.06.2017

Rozpoczęcie: 17.30 Zakończenie: 14.00

 

Koszt udziału:

150 zł + opłata za pobyt

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00

 

PRZECZYTAJ OPINIE – WEJDŹ NA NASZEGO BLOGA