Zarys tematu:

Warsztaty terapeutyczno-rozwojowe pt. „Dojrzewanie psychiczne a dojrzewanie w wierze” są próbą wglądu w psychikę i duchowość dorosłego człowieka z perspektywy teorii psychoanalitycznych i duchowości hezychastycznej. Z jednej strony będą dotykać poczucia własnego Ja, lęków, mechanizmów obronnych, będą próbą odpowiedzi na pytanie, kim jestem, jakie jest moje prawdziwe Ja. W tym obszarze pomocne będą teorie psychoanalityczne. Z drugiej warsztat będzie dotyczył tematów: pychy, uważności, czujności, wyciszenia wewnętrznego, kontroli serca. Tu pomocni okażą się mistrzowie duchowi.

Warsztat nie jest terapią ani jej nie zastępuje. Stanowi impuls do pracy nad sobą.

Najlepiej mieć ze sobą niewielki zeszyt i coś do pisania.

Adresaci:

Warsztat jest skierowany do osób zainteresowanych własnym rozwojem, pogłębieniem rozumienia siebie i relacji z Bogiem. Do tych, którzy chcą doświadczyć przemiany polegającej na poszerzeniu świadomości, uzyskaniu wglądu w psychikę i wiarę.

Prowadzący:

—————————————————————————

dr Małgorzata Konarska

– Ukończyła Katolicki Uniwersytet Lubelski i Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Doktor nauk teologicznych i magister psychologii klinicznej. Od 10 lat nauczyciel religii i wychowawca w jednym z warszawskich liceów. Ukończyła także Studium Psychologicznego Treningu Grupowego oraz Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej Gestalt. Obecnie jej zainteresowania i szkolenia są ukierunkowane na psychoterapię psychoanalityczną.

—————————————————————————-

szymon_maly_grayo. Szymon Hiżycki OSB
– doktor teologii. Studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Miłośnik literatury klasycznej i Ojców Kościoła. Pełnił funkcję opiekuna ministrantów oraz duszpasterza akademickiego. Był pracownikiem Wydawnictwa Tyniec i bibliotekarzem opactwa. W latach 2013-2015 pełnił funkcję mistrza nowicjatu i rektora studiów. Od stycznia 2015 pełni urząd opata.

——————————————————————————————————————————————

Terminy:

  • 26 – 29.10.2017
  • 10 – 13.05.2018

Rozpoczęcie: 17.00 Zakończenie: 13.30

 

Koszt udziału:

250 zł + opłata za pobyt

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00

PRZECZYTAJ OPINIE – WEJDŹ NA NASZEGO BLOGA