Zarys tematu:

Z zazdrością czytamy o ludziach, którzy otrzymali od Boga dar modlitwy. Jeśli zatem jedziemy do starego klasztoru, to robimy to, by poczuć ducha modlitwy, spotkać ludzi, którzy próbują się modlić i zacząć przynajmniej próbować modlić się. Przez wieki mnisi modlili się psalmami. Próbują to czynić w dalszym ciągu i chcą zaprosić do medytacji nad nimi każdego. Psalmy są zapisem tęsknoty za Bogiem; opisem znajdowania Go; okrzykiem radości z powodu Boga, który nas kocha i zbawia. Podczas tynieckich medytacji będziemy wspólnie nie tylko zgłębiać psalmy, ale także wspólnie modlić się, czyli otwierać się na Boga, który jest obecny pośród nas.

Adresaci:

Wszyscy, którzy chcą wspólnie modlić się Liturgią godzin, wspólnie adorować Najświętszy Sakrament i rozważać liturgię Kościoła.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————

szymon_maly_grayo. Szymon Hiżycki OSB
– doktor teologii. Studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Miłośnik literatury klasycznej i Ojców Kościoła. Pełnił funkcję opiekuna ministrantów oraz duszpasterza akademickiego. Był pracownikiem Wydawnictwa Tyniec i bibliotekarzem opactwa. W latach 2013-2015 pełnił funkcję mistrza nowicjatu i rektora studiów. Od stycznia 2015 pełni urząd opata.

——————————————————————————————————————————————

Terminy:

  • 18 – 21.01.2018
  • 28.06. – 1.07.2018

Rozpoczęcie: Nieszpory o godz. 17.00, zakończenie: niedzielny obiad o 13.00.

Koszt udziału:

260 zł w zależności od rodzaju pokoju

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

9:00 – 17:00

PRZECZYTAJ OPINIE – WEJDŹ NA NASZEGO BLOGA