Zarys tematu:

I. 11–16.07.2017 – warsztaty chorałowe z elementami psalmodii i hymnodii zakonnej

Warsztaty rozpoczynają się od II Nieszporów i Mszy św. uroczystości św. Benedykta. Nasza uwaga będzie zatem od samego początku skupiona wokół Liturgii godzin, która nada także rys zajęciom praktycznym i teoretycznym. Poznamy hymny, antyfony i responsoria w ich historii, budowie i w liturgicznym zastosowaniu z zaakcentowaniem teorii ośmiu tonów chorałowych.

Warsztaty zakończą się wspólnym udziałem, wraz ze scholą benedyktynów, w niedzielnej Eucharystii. Dlatego w miarę możliwości przygotujemy niektóre części zmienne i stałe na 15 niedzielę zwykłą. Dostępne jest nagranie z 15 niedzieli zwykłej roku 2016 (http://tyniec.tv/msza-konwentualna-10-lipiec-2016/).

Adresaci:

Prowadzący jest zwyczajnym amatorem. Poszukujemy więc osób, które we właściwym rozumieniu słowa „amator” kochają chorał lub są nim zwyczajnie zauroczone. Zapraszamy także członków schol i chórów, kleryków, siostry i braci zakonnych.

Na warsztaty czerwcowe zapraszamy szczególnie tych, którzy czują się lepiej jako odbiorcy, a nie wykonawcy muzyki.

Warto przyjechać wypoczętym, wyspanym, otwartym i chętnym do ciężkiej pracy.

 

Prowadzący:

————————————————————————————————————————————

SONY DSC

br. Karol Cetwiński OSB – urodził się w Grodzisku Maz. w 1991 r., gdzie ukończył szkołę muzyczną w klasie akordeonu, później był członkiem wielu schól i chórów, m.in. chóru Epifania oraz Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Do opactwa benedyktynów w Tyńcu wstąpił 4 stycznia 2012 r. Po ukończeniu nowicjatu prowadził warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Studiuje w kolegium filozoficzno-teologicznym oo. Dominikanów. Pomaga przy edycji nowego antyfonarza łacińskiego i opiekuje się częścią ogrodu.

————————————————————————————————————————————

Terminy

 

Weekendowe rozpoczęcie: godz. 16.30, zakończenie: godz. 14.30

Tygodniowe rozpoczęcie: godz. 16.00, zakończenie: godz. 14.30

 

Koszt udziału:

150,00 zł + opłata za pobyt (weekendowe)

230 zł + opłata za pobyt (tygodniowe)

 

 STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Istnieje możliwość tańszych noclegów w cenie 40 zł od osoby za noc ze śniadaniem w pokojach wieloosobowych (łazienki na korytarzu)

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00

PRZECZYTAJ OPINIE – WEJDŹ NA NASZEGO BLOGA