Zarys tematu:

II. 30.11–03.12.2017 – Warsztaty chorałowe z elementami metody Solesmes

Opactwo benedyktynów w Solesmes, refundowane w 1833 r., od samego początku było miejscem modlitwy i pracy kolejnych pokoleń mnichów, zajmujących się krytycznym opracowaniem ksiąg chorałowych. W miarę opracowywania tego materiału rodziła się metoda śpiewu będąca do dziś sposobem modlitwy w wielu klasztorach benedyktyńskich.

Warsztaty płynnie łączące konferencje z zajęciami praktycznymi przybliżą uczestnikom podstawowe założenia tej metody, umieszczając ją w kontekście całej historii i tradycji chorałowej.

Warsztaty zakończą się wspólnym udziałem, wraz ze scholą benedyktynów, w niedzielnej Eucharystii. Przygotujemy części zmienne i stałe na pierwszą niedzielę adwentu. Dostępne jest nagranie z pierwszej niedzieli Adwentu roku 2016: http://tyniectv.pl/msza-konwentualna-27-listopad-2016/

Adresaci:

Prowadzący jest zwyczajnym amatorem. Poszukujemy więc osób, które we właściwym rozumieniu słowa „amator” kochają chorał lub są nim zwyczajnie zauroczone. Zapraszamy także członków schol i chórów, kleryków, siostry i braci zakonnych.

Na warsztaty czerwcowe zapraszamy szczególnie tych, którzy czują się lepiej jako odbiorcy, a nie wykonawcy muzyki.

Warto przyjechać wypoczętym, wyspanym, otwartym i chętnym do ciężkiej pracy.

Prowadzący:

————————————————————————————————————————————

SONY DSC

br. Karol Cetwiński OSB – urodził się w Grodzisku Maz. w 1991 r., gdzie ukończył szkołę muzyczną w klasie akordeonu, później był członkiem wielu schól i chórów, m.in. chóru Epifania oraz Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Do opactwa benedyktynów w Tyńcu wstąpił 4 stycznia 2012 r. Po ukończeniu nowicjatu prowadził warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Studiuje w kolegium filozoficzno-teologicznym oo. Dominikanów. Pomaga przy edycji nowego antyfonarza łacińskiego i opiekuje się częścią ogrodu.

————————————————————————————————————————————

Terminy

Weekendowe rozpoczęcie: godz. 16.30, zakończenie: godz. 14.30

Tygodniowe rozpoczęcie: godz. 16.00, zakończenie: godz. 14.30

Koszt udziału:

150,00 zł + opłata za pobyt (weekendowe)

230 zł + opłata za pobyt (tygodniowe)

 STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Istnieje możliwość tańszych noclegów w cenie 40 zł od osoby za noc ze śniadaniem w pokojach wieloosobowych (łazienki na korytarzu)

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00

PRZECZYTAJ OPINIE – WEJDŹ NA NASZEGO BLOGA