Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

Beata Helizanowicz

– psycholog; ukończyła podyplomowe studia wychowania prorodzinnego WSP w Krakowie, kurs kwalifikacyjny dla edukatorów oświaty ze specjalizacją „Systemowa Profilaktyka” oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu pracy psychologicznej i pracy w organizacji. Od 18 lat pracuje w placówkach oświatowych i opiece zdrowotnej oraz w organizacji pozarządowej. Biegły Sądu Metropolitalnego w Krakowie; psycholog w Specjalistycznej Poradni Archidiecezjalnej w Krakowie; wykładowca Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Sercanów. Prowadzi poradnictwo i pomoc psychologiczną. Od ponad dwudziestu lat – żona i matka czwórki dzieci; od trzech lat – babcia dwóch uroczych wnuczek. Od sześciu lat – we wspólnocie oblatów benedyktyńskich Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

——————————————————————————————————————————————

O. Włodzimierz Zatorski OSB – urodził się w Czechowicach-Dziedzicach. Do klasztoru wstąpił w roku 1980 po ukończeniu fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pierwsze śluby złożył w 1981 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r. Założyciel i do roku 2007 dyrektor wydawnictwa Tyniec. W latach 2005–2009 przeor klasztoru, od roku 2002 prefekt oblatów świeckich przy opactwie.  Autor książek o tematyce duchowej, między innymi: PrzebaczenieOtworzyć serceDar sumieniaMilczeć, aby usłyszećDroga człowiekaOsiem duchów złaPo owocach poznacie. Od kwietnia 2009 do kwietnia 2010 spędził w pustelni na Mazurach oraz w klasztorze benedyktyńskim Dormitio w Jerozolimie. Od 2010 do 2013 był mistrzem nowicjatu w Tyńcu. Od 2013 pełni funkcje podprzeora.
——————————————————————————————————————————————

Terminy

  • 23-26.05.2013
  • 8-11.08.2013
  • 13-16.02.2014
  • 15-18.05.2014

 

Rozpoczęcie: godz. 16.00  Zakończenie: godz. 14.00

 

Zarys tematu

Proponowany warsztat jest okazją do pogłębienia wiedzy i umiejętności z zakresu psychologicznych mechanizmów odpowiedzialnych za subiektywne przeżywanie działalności zawodowej. Ma on także drugą bardzo istotną płaszczyznę refleksji, dotykającą ostatecznego sensu naszego życia, naszej relacji z Bogiem, równowagi wszystkich składowych naszego człowieczeństwa – strony fizycznej, psychicznej i duchowej.

Spotkanie będzie więc próbą dotknięcia wszystkich aspektów naszego funkcjonowania na płaszczyźnie zawodowej.

Poruszymy następujące tematy:

–      Przyczyny, dynamika rozwoju, konsekwencje wypalenia zawodowego

–      Wartości i priorytety – ich wpływ na jakość pracy

–      Znaczenie dobrze określonego systemu własnych granic

–      Trudne emocje i sposoby radzenia sobie z nimi

–      Sposoby organizacji pracy, współpraca w zespole

–      Stres – jego przyczyny, sposoby przeciwdziałania

–      Relaksacja

–      Duchowość pracy.

W czasie trwania warsztatu będzie możliwość indywidualnych konsultacji psychologicznych i rozmów z mnichem.

 

Adresaci

Wszystkie osoby, które doświadczają wrażenia utraty sensu wykonywanej pracy, są zmęczone, poszukują nowych inspiracji i źródła nowych sił w radzeniu sobie z rzeczywistością dnia powszedniego.

 

 

Koszt udziału

250,00 zł + opłata za pobyt

 

 STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (0-12) 688 5 450, recepcja@benedyktyni.com