Niechaj każdy (…) wygląda świętej Paschy pełen duchowej radości i tęsknoty. (RegBen 49,7)

 

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————

Hieronim StO. Hieronim St. Kreis OSB – urodził się w Krośnie. Profes tyniecki od roku 1983. Studiował teologię w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie; święcenia kapłańskie przyjął w roku 1989. Od roku 1990 pracuje nad zastosowaniem ikebany w liturgii. W latach 1990–2005 realizował dekoracje kwiatowe w kościele. Opublikował następujące pozycje: podręcznik ikebany liturgicznej. Kwiaty w kościele. Tajemnice układania (tomy 1– 3b), Święta Rodzina z Nazaretu. Medytacje biblijne, Nowe życie. Rekolekcje weekendowe z ikebaną, cz.1 oraz tomiki wierszy: Strumień żółtego piaskuJak leciCo się stałoPrzed IkonąKołonotatnik.

——————————————————————————————————

 

Termin

  • 9-13.04.2014

Rozpoczęcie: godz. 17.00  Zakończenie godz. 14.00

 

Zarys tematu:

Wiadomo, że święto to czas wyjątkowy, za którym każdy tęskni, doświadczając szarości życia. Cywilizacja skupiona na konsumpcji prześciga się w ofertach mających stworzyć nastrój celebracji. Jednak proponowane przez nią namiastki nie są w stanie zaspokoić głodu duchowego. Tymczasem, co roku podczas Świętego Triduum Paschalnego nadarza się możliwość prawdziwego zaspokojenia pragnienia świętowania.

Św. Benedykt wzywa, aby dni tych wyglądać z duchową radością i tęsknotą, gdyż zapewne zaznał ich wyjątkowości i mocy. Proponowane rekolekcje mogą dać możliwość doświadczenia czegoś podobnego. Stanie się to dzięki refleksji nad istotą świętowania oraz pochyleniu się nad bogactwem treści liturgii Świąt Paschalnych (Mszy Wieczerzy Pańskiej, Liturgii ku czci Męki Pańskiej i Wigilii Paschalnej). Takie przeżywanie Paschy może być źródłem wiary nadającej najgłębszy sens całemu życiu.

 

Adresaci:

Rekolekcje skierowane są do wszystkich osób pragnących jak najpełniej przeżyć Święte Triduum Paschalne oraz do każdego, kto jest związany w szczególniejszy sposób z przygotowywaniem liturgii Triduum Paschalnego.

Osoby pragnące przygotować się do dobrego przeżywania Tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 

Koszt udziału

od 390 zł w zależności od rodzaju pokoju

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (0-12) 688 5 450, recepcja@benedyktyni.com